Petr Daněk

Dlouhodobá správa webů

Pro klienty řeším také dlouhodobou správu webů, kdy provádím drobné i větší úpravy běžících webů dle přání klienta, spravuji VPS, správa Google Analytics (nastavení cílů, vyhodnocování návštěvnosti, doporučení), optimalizace kódu, SEO optimalizace, správa bannerové reklamy a další.

Agresori.com

Jeden z nejznáměnších českých serverů shromažďující vtipná videa, obrázky a další obsah zaměřený na mladé lidi. Denní návštěvnost se pohybuje kolem 30 000 UIP.

Web běží na původním systému, který jsem převzal do správy a od té doby prošel rozsáhlou optimalizací. Z provedených prací můžeme zmínit např. kompletní modernizaci grafiky, předělání detailu příspěvků, předělání online chatu, vývoj nových funkcí jak na front-endu, tak v administraci stránek. Výrazně se také zapracovalo na rychlostní optimalizaci, kdy byla v rámci možností optimalizována databáze, dotazy do databáze a také celý PHP kód původní aplikace. Bylo zavedeno cachování bloků, přenastaven dedikovaný server a provedena oprava zranitelných částí PHP kódu aplikace. Těmito úpravami se celý portál řádově zrychlil a nyní zvládá odbavovat několikrát vyšší návštěvnost s vyšší rychlostí. V prvních fázích byla rovněž prováděna správa dedikovaného serveru, kterou nyní převzala specializovaná společnost. Aktuálně prováděna správa bannerových ploch, úpravy a vývoj funkcí na základě požadavků majitele. Do budoucna se počítá s kompletním předěláním systému na nové CMS dodané námi.

Lipno.cz, UbytovaniLipno.cz, CeskyKrumlov.com, UbytovaniTrebon.cz

Weby se zaměřují na ubytování v okolí Lipna, Českého Krumlova a Třeboně. Také přináší turistické aktuality z této oblasti. Web ubytovaniLipno.cz slouží jako podpůrný web pro hlavní projekt Lipno.cz

Weby běží na původním CMS, které jsme převzali do správy a realizujeme v něm úpravy dle požadavků majitele. Dle požadavků byl například přepracován výpis detailu ubytování, výpis přehledu ubytování, výpis článků, přidána antispamová ochrana formulářů, naprogramován modul ceníku ubytování a další změny v administraci i front-endu. Rovněž je prováděna správa VPS, na kterém tyto weby běží. Do budoucna se opět plánuje přechod na náš CMS systém odladěný pro potřeby majitele.